O društvu

Društvo je bilo ustanovljeno leta 2014 z namenom in ciljem organiziranja in izvajanja humanitarnih, dobrodelnih in solidarnostnih projektov za pomoč bolnim, nemočnim ter invalidnim otrokom in mladini, pomoč osebam in družinam v socialnih in drugih stiskah po načelu humanosti, solidarnosti, sprejemanja drugačnosti in različnosti, zagotavljanja enakih možnosti za vse, ne glede na njihove osebne okoliščine, socialne odgovornosti in pravičnosti.

Ustanovitelj in predsednik društva je Milan Ninić, dolgoletni prostovoljec na socialnem področju. Leta 2011 je prejel priznanje »Naj prostovoljec leta 2011«, dve leti kasneje pa nominiranec za naziv »Naj Celjan 2013«. V letu 2017 je prejel »Bronasti grb Mestne občine Celje« in »Priznanje Republike Slovenije za leto 2016« za izjemno prostovoljsko delo na področju socialne dejavnosti. V začetku leta 2018 se je ponovno pojavil med nominiranci za naziv »Naj Celjan 2017«. V mesecu maju 2020 je prejel naziv »Naj prostovoljec zaposlen v javni upravi za leto 2019«.